А біль Афгану навіки

16 лютого 2019 року в стінах школи естетичного виховання «В гостях у казки» Новенської селищної ради була проведена зустріч-спогад для воїнів-інтернаціоналістів з нагоди 30- ї річниці виведення військ із Афганістану.

Цифра 30. Доволі солідний вік. А саме історія життя людей, за плечима яких болі розлук, втрачених надій, втрата бойових друзів… Це посивіла мати, це згорблений тугою батько, згорьовані очі коханої..

Важко сказати, що на нас так сильно впливає – магія цифр або той час, який віддаляє нас від подій 1979-1989 років, але настрою це нам зовсім не поліпшує.

Говорити і писати про війну, тим більше про афганську, дуже тяжко. Переплетіння політичних, воєнних, економічних, соціальних та інших її складових потребує детального аналізу кожної з них.

Нам складно  вникнути в специфіку стратегії і тактики Обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. Нам непросто розібратися в політичних хитрощах. Зі словами підтримки і побажаннями здоров’я завітали голова Новенської селищної ради Денисенко С.П., члени виконавчого комітету Новенської селищної ради, які  висловлювали слова щирої поваги щодо виконання воїнами-афганцями військового обов’язку і згідно Розпорядженню Новенської селищної ради № 14 – о/д від 5 лютого 2019 року «Про нагородження та надання  матеріального заохочення учасникам бойових дій на території інших держав»  нагородили 23 учасників бойових дій на території інших держав, що зареєстровані на території Новенської селищної ради,  знаком «Афган – 30», медаллю «Честь. Мужність. Пам’ять» та квітами.

На тематичну зустріч завітали гості з міста:  голова міської спілки ветеранів Афганістану міста Кропивницького Чорноморченко Володимир Вікторович, заступник голови обласної федерації Збройних Сил та силових структур України Дозор Любов Борисівна, Краснокутська Валентина Анатоліївна – голова спілки вдів загиблих воїнів-афганців в місті Кропиницькому та  в Кіровоградській області, депутат міської ради Валентина Сергіївна Яремчук, які висловили свою позицію щодо подій 1979-1989 років і зичили здоров’я, триматися духом, надіятися на краще і бажали мирного неба прийдешнім поколінням.

Життя дає два безцінні дари: один — це час, другий — це свобода вибору.  Воїни-афганці присвятили відведений їм час на гострі емоції, вони вільно обміняли його на високі діяння, вклали його в людяність…

Для нас, українців, важким підсумком афганської війни стали загибель наших солдатів і офіцерів. Всі присутні вшанували загиблих воїнів в Афганістані хвилиною мовчання.

Для воїнів-афганців концертну програму підготували: народний художній колектив України театр танцю «В гостях у казки» – керівники – заслужені працівники культури України Ірина та Микола Русули, балетмейстер-постановник магістр хореографії  Русул А.М., багаторазові лауреати міського конкурсу «Зіркові голоси» вокальний гурт «Джерельце» – керівник Вощенко Тетяна Вікторівна, вчитель ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів № 10,  вокальний гурт тріо «Берегиня»,  призери Всеукраїнського вокального конкурсу «Червона калина» села Олексіївки – керівник Онойченко Володимир Олександрович.

Урочиста зустріч завершилася традиційним загальним фото та  покладанням квітів до пам’ятної стели воїнам-афганцям, що на території Новенської селищної ради.

Адміністрація ШЕВ «В гостях у казки» надала комфортні умови для спілкування та обміну думками. Спонсорами зустрічі стали депутат міської ради міста Кропивницького Валентина Сергіївна Яремчук,  адміністрація мережі магазинів «Океанія», «Соколівський м’ясокомбінат»,  «Наша Ряба». Нам було дуже приємно, що афганці задоволені зустріччю та гостинним прийомом.

Воїнам-афганцям та гостям і всім присутнім бажаємо  здоров’я,   щастя,   миру,  душевного  спокою,   злагоди,  добробуту  у   великому домі,  що зветься – Україна.

 

Завідувач

організаційно-масового відділу

Куропятник Л.М.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Офіційна сторінка народного художнього колективу театру танцю Слідкуйте за нами VK Twiter YouTube RSS